Trenler Ankara’ya Geri Dönüyor!

Trenler Ankara’ya Geri Dönüyor!

TCDD Taşımacılık tarafından doğu ve batı yönlerine işletilen ve altyapı çalışmaları nedeniyle çıkış-varış noktaları değiştirilen anahat trenleri birer birer Başkent’e dönüyor.

Keyifli, farklı, konforlu yolculuk seçeneği ile seyahatseverlerin vazgeçilmezi olan Doğu Ekspresi’nin yanı sıra Güney Kurtalan, Vangölü ekspresleri de 04 Haziran 2018 tarihinde Ankara’dan hareket etmeye başlamıştı.

Her yaş ve her meslekten yolcuların büyük beğenisini kazanan Doğu Ekspresi, sonbaharın en güzel anlarını yaşadığımız bugünlerde her gün tam kapasite sefer yaparken, bir ay öncesinden biletleri tükeniyor.

Doğu Ekspresi ile treni adeta yeniden keşfeden seyahat severlerin yeni rotaları Güney Kurtalan ve Vangölü ekspresleri oldu.

Yataklı, pulman ve yemekli vagonlarıyla yolculuğu keyfe dönüştüren Ankara çıkışlı bu ekspreslere bir yenisi daha katıldı.

İZMİR MAVİ TRENİ 15 KASIM’DA BAŞKENT’E DÖNDÜ

İç Anadolu ile Ege bölgeleri arasındaki yolculukların vazgeçilmezi olan İzmir Mavi Treni de 15 Kasım 2018’den itibaren Ankara-İzmir-Ankara arasında sefer yapmaya başladı. Bu tren,  iki yıldır altyapı çalışmaları nedeni ile Eskişehir-İzmir-Eskişehir hattında sefer yapıyordu, Ankara-Eskişehir kesiminde ise YHT bağlantısı bulunuyordu.