TÜRKİYE YOLUNA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYOR

2016 yılı ülkemiz açısından büyük sorunlarla aynı anda mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Bölücü terör örgütlerinin yanı sıra ülkemize ve milletimize karşı tehdit olan Fethullahçı Terör Örgütü’nün kanlı yüzüyle muhatap olduğumuz bir dönemi yaşadık.

Milletimizin birliğinin temsilcisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, kirli ittifakların nasıl hedefi haline getirildiğini gördük. Onun şahsında ülkemize, milletimize, değerlerimize, birliğimize ve hiç şüphesiz milli irademize nasıl saldırı yapıldığına şahit olduk.

Tüm olumsuzluklara rağmen 2016 çok önemli projeleri başarıyla bitirdiğimiz bir yıl oldu. Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli gibi dünyaya parmak ısırtan dev projeleri hizmete açtık.

2017’de güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için planladığımız dev yatırımlara devam etme yılı olacak. Ankara-Niğde, Aydın-Denizli başta olmak üzere 706 kilometrelik otoyol projelerinin ihalesini yapacağız. Ayrıca 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de temelini atacağız. Kanal İstanbul ve 3 Katlı Tünel projesi gibi dev yatırımlarımıza devam edeceğiz. Demiryollarında yüksek hızlı tren ağımızın genişletilmesi çalışacağız. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattında taşımacılığa başlayacağız. Havayollarını 2017 yılında da dev yatırımlarla büyütmeye devam edeceğiz. Denizcilikte de Avrupa’nın ilk 10 limanından birisi olacak Kuzey Ege Çandarlı Limanı, 9 Aralık’ta temelini attığımız Filyos Limanı ve Mersin Konteyner Limanı’na yönelik çalışmalarımız hızla devam edecek. 2017 haberleşme sektörü açısından çok önemli bir yıl olacak. Kısacası 2017 yılı milletimizin bize verdiği emanetin asla yere düşmediği ve tüm engellemelere rağmen güçlendiği bir yıl olacak.

İnanıyorum ki; bir hükümet politikası olarak gördüğümüz demiryolları başta olmak üzere ulaştırma altyapımızın gelişimini 100 sayıdır sayfalarına taşıyan Raillife, 2017’de de güçlü Türkiye için attığımız adımların şahitliğini yapmaya devam edecek.