TÜRKİYE’NİN EFSANE HARLEY’LERİ

Dünyanın efsanevi motosiklet ve motosiklet aksesuarları markası Harley-Davidson, bu sene ikincisini düzenlediği “Benim Harley’im” yarışması ile 2015’in efsanelerini belirledi.

Geçtiğimiz ekim ayında İstanbul’da gerçekleştirilen finalde, 13 Harley-Davidson kıyasıya yarıştı. Tasarımcı Can Yalman’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri ‘Street’, ‘Performance’ ve ‘Touring’ kategorilerinin kazananları belirledi. Etkinliğe katılan motosikletseverler ise oylarıyla İzleyici Özel Ödülü’nün sahibi olan Harley-Davidson’ı seçti.

İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’dan toplam 70’in üzerinde motosiklet sahibinin başvurduğu “Benim Harley’im” yarışmasında finale kalmaya hak kazanan 13 finalist, yaratıcılıklarını ortaya koyarak kişiselleştirdikleri Harley-Davidson modelleri ile karşı karşıya geldi. Tasarımcı Can Yalman ve Harley-Davidson Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Gaetano Di Piazza’nın da aralarında yer aldığı özel jüri; Street, Performance ve Touring kategorilerinin kazananlarını seçti. Yarışmanın finaline katılan ve aynı zamanda jüride yer alan Harley-Davidson Güneydoğu Avrupa Ülke Müdürü Gaetano Di Piazza, “Harley-Davidson dünya çapında motosiklet tutkunlarının kişisel özgürlük hayallerini gerçekleştiriyor. Harley-Davidson olarak Türk motosikletseverler için de üstün deneyimler sunmak konusunda oldukça heyecanlıyız. Türkiye’de uzun süredir bulunduğumuzdan Harley tutkusunu geliştirmek ve derinleştirmek konusunda büyük bir bağlılık hissediyoruz.” yorumunda bulundu. Di Piazza, ilham veren konuşmasında Türkiye’de Harley-Davidson’ın başarısının temelinde motosikletseverlerin ve bayilerin olduğunu belirtti. Aynı zamanda Harley’in Türkiye’deki geçmişinin 1912’de açılan ilk bayiye kadar dayandığı da sözlerine ekledi.

Özgürlüğün ve bireyselliğin zaferi
Dolmabahçe Sarayı’nda buluşan 100’e yakın Harley-Davidson tutkunu, motosikletleriyle Avrupa ve Asya kıtasını birleştiren Boğaziçi Köprüsü gibi şehrin sembollerini içeren bir rota çizerek yarışmanın finalinin gerçekleştirildiği Kadıköy’deki DoRock XL adlı mekâna ulaştı. Harley-Davidson’ın birleştirici gücüyle Türkiye’nin dört bir yanından bir araya gelen motosikletseverler en efsane Harley’i seçmek için gaza bastı. 70’in üzerinde motosiklet sahibinin yarıştığı “Benim Harley’im” yarışmasının sonunda yapılan büyük partide, Harley-Davidson severler ve motosiklet tutkunları hep beraber özgürlüğün ve bireyselliğin zaferini kutladı.

Efsane motosikletler
Harley-Davidson tutkunlarının metalin her parçasını baştan yaratarak, benzersiz hale getirdikleri, kişiselleştirilmiş Harley-Davidson’ları ile efsane olmaya hak kazanan motosikletlere bir göz atalım: Street kategorisi ile Ankara’dan Utku Bayraktar, Performance kategorisi ile İzmir’den Mert Toker, Touring kategorisi ile ise İstanbul’dan Göktuğ Gür’ün kişiselleştirdiği Harley’ler jüri tarafından yapılan değerlendirmeler ile 2015’in efsaneleri olarak seçildi. Katılımcıların oylarıyla belirlenen İzleyici Özel Ödülü’nün sahibi ise İzmir’den İbrahim Selvi oldu.

Fark yaratıyor
Harley-Davidson’ın bayisi Harley-Davidson Bosphorus şirketi, her yıl motosiklet tutkunlarına “Benim Harley’im” yarışmasının dışında da özel organizasyonlar gerçekleştiriyor. Müşteriler için her yıl İngiltere’den gelen ‘Demo Truck’ aktiviteleri düzenleniyor. Demo Truck, İngiltere’den Harley-Davidson demo tırı ile gelen yeni motorların müşterilere denettirildiği özel bir aktivite… Harley-Davidson meraklıları, bu aktiviteyle yeni modelleri deneyimleme şansına sahip oluyor.

Sıra dışı bir tutku
Yaz dönemlerinde showroomlarda düzenlenen barbekü partileri aracılığıyla Harley-Davidson kullanıcılarının birbirleriyle sosyal ilişkiler kurması sağlanıyor. Üniversiteler bünyesinde bulunan motosiklet kulüpleri ile de farklı iş birlikleri yapılıyor. Tüm bu etkinliklerin en önemli amacı ise Harley-Davidson’ın sadece bir motosiklet değil, tüm bir yaşam boyunca sürdürülebilecek sıradışı bir tutku olduğu düşüncesini yaygınlaştırmak… Harley-Davidson Bosphorus, ‘Biz motor satmayız, Harley-Davidson severler alırız’ mottosuna yatırım yaparak ilerliyor. 5 yıldır üst üste“Güneydoğu Avrupa’nın en iyi bayisi” ödülünü alıyor olmaları da, bu farklı yaklaşımın en önemli göstergesi…