UFAK ESTETİK DOKUNUŞLARLA YAŞLANMAYI DURDURUN

UFAK ESTETİK DOKUNUŞLARLA YAŞLANMAYI DURDURUN

İnsan parlak ve gergin bir ciltle, hissedilen mimikleriyle 30’lu yaşlara kadar kendisini iyi hissederek yaşıyor. 30’lu yaşlardan sonra ise ufak ufak başlayan göz kenarındaki çizgiler, mimiklerin etkisinin azalması ve cilt lekeleri sebebiyle hızlı bir ‘yaşlanma’ sürecine girebiliyor.

Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, yaşlanmayı tadında ama biraz yavaşça yaşamak isteyenlere şunları öneriyor:

Mimikler için botoks
Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin oluşumunu engeller. Yüzümüzün yaşlanmasının nedenlerinden biri de hücreler arası maddenin ve yağ dokusunun erimesi, yer değiştirmesidir. Yağ dokusunun azaldığı yerlere dolgu takviyesi yapılırsa, bu çökme büyük ölçüde engellenir.

Lazerle lekeler azalıyor
Ciltte damarlanma ve lekeler oluştuğunda, lazerden faydalanılabilir. Lazer; ağrısız, ciltte tahriş ve kızarıklık bırakmayan, tedavi sonrası toparlanma süreci gerektirmeyen bir yöntemdir. Örneğin göz kenarındaki kaz ayakları, alındaki çizgiler, yüzdeki kırışıklıklar ve hafif sarkmalar Nd – Yag lazer ile tedavi edilebilir.

Yanak sarkmalarına askı
İnce aletlerle saçlı deriden kısa kesiler girilip alın, kaşlar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestleştirilerek dokular istenilen pozisyona alınır. Bu yöntemin en büyük avantajı, aşağıya doğru olan yaşlanma sürecinde yüzün yukarıya asılarak kesin çözüme ulaşılmasıdır.