UIC İCRA KURULU VE 91. GENEL KURUL TOPLANTILARI PARİS’TE YAPILDI

UIC İCRA KURULU VE 91. GENEL KURUL TOPLANTILARI PARİS’TE YAPILDI

UIC İcra Kurulu ve 91. Genel Kurul toplantıları, UIC Başkan Yardımcısı ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın da katılımıyla 7 Aralık 2017 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te yapıldı.

Toplantıda; UIC bünyesinde 2017 yılı içerisinde gerçekleşen faaliyetler hakkında genel bilgilendirmeler, statü değişiklikleri, üyeliklere ilişkin bilgilendirmeler, mali konular, küresel faaliyetler, kurumsal ilişkiler, standardizasyon gibi konuların yanı sıra Bölge Başkanlarının kendi bölgelerinde gerçekleşen faaliyetler hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

Bu kapsamda, UIC RAME Başkanlığı’nı yürüten TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın tarafından da bir bilgilendirme raporu sunuldu.

UIC, RAME 20. Toplantısı
Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Ortadoğu Bölgesel Kurulu (RAME) 20. Toplantısı da Paris’teki UIC Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

UIC Genel Müdürü Jean-Pierre Loubinoux, İran Demiryolları üst düzey yetkilileri ve TCDD yetkililerinin katıldığı toplantıda; RAME bölgesindeki faaliyetler ve gelişmelere ilişkin hususlar, RAME Bütçesi, RAME Bölgesel Ofisi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler gibi konular ele alındı.

Aynı gün; Demiryolu Finansmanı ve Kamu-Özel Sektör İşbirliğiyle ilgili Uluslararası Çalıştay, 25. Avrupa Bölgesel Kurulu, 3. Dünya Dijitalleşme Konferansı ve 2. Dijital Ödül Töreni de programlar dahilinde gerçekleştirildi.