ULAŞAN VE ERİŞEN TÜRKİYE İÇİN…

İnsanlar, tarih boyunca kendilerinden sonra gelen kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya bırakmak iddia ve hedefi ile mücadele etmişlerdir. Bizler de çocuklarımıza torunlarımıza en iyisini sunmak için çalışıyoruz. Sorunları çözülmüş, ulaşılabilir, erişilebilir bir ülke olmak için çabalıyoruz.

Özellikle son yıllarda ülkemizde çok önemli atılım ve kalkınma hamleleri gerçekleştirildi. Yapılan bu yatırımların önemli bir kısmının da ulaşım ve erişim alanında olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ulaşım ve haberleşmeyi bir bütün olarak ele alıp planlamalarımızı buna göre yaptık… Tüm yerleşim birimlerimize konforlu bir ulaşım ve erişimin sağlanması için gece gündüz demeden sürekli çalışıyoruz.

Bu çalışmalarımız neticesinde 2003 yılından bu yana 220 milyar TL’ye yakın yatırım yaptık. 2003 yılı öncesinde 6 bin 101 km bölünmüş yol varken, 12 yılda 18 bin km’ye yakın bölünmüş yol inşa ettik. Milletimiz artık hızlı tren konforu ile seyahat ediyor. Havayollarında inanılmaz bir dönüşüm yaşandı, uçağa binmeyen neredeyse kalmadı. Şimdi hedef, otoyol seferberliği başlatarak Türkiye’nin Doğu-Batı, Kuzey-Güney aksında otoyol bağlantılarını güçlendirmek, Türkiye’nin dört bir yanını hızlı tren ağlarıyla örmek…

Tüm ulaşım modlarında dünyanın en büyükleri arasında yer alan dev projeleri hayata geçirdik ve yenileri de sırasını bekliyor.