Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Cahit Turhan Dönemi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Cahit Turhan Dönemi

Cahit Turhan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini Ahmet Arslan’dan devraldı. Turhan, yeni adı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görevine başladı.

Turhan, Bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada; Bakanlığın ülke insanının hayatını kolaylaştırmada, günlük hayatında, seyahatinde ve haberleşmesinde erişilebilir ve ulaşılabilir olması konusunda büyük projelere imza attığını söyledi.

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde başlattığı projelerin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu belirten Turhan, “Ben de 30 yıl bu Bakanlığa bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nde görev yaptım. 2 yıllık bir ayrılıktan sonra yuvaya geri döndüm. Bundan sonra yine ulaştırma ailesiyle ülkemize daha güzel hizmetler vermeye gayret edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bu iş aşk, şevk, gönül ve sevgi işi” şeklindeki ifadelerini hatırlatan Turhan, kendilerinin de onun gösterdiği 2023, 2053, 2071 hedeflerine ülkeyi hazırlamak için her alanda hizmetlerin temelini oluşturacaklarını söyledi. Turhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha büyük projeleri, yeni bir anlayışla, insanların hizmetine daha hızlı sunmak için gayret edeceklerini ifade etti.

Aldıkları bu bayrağı; menzile ulaştırmak için çalışacaklarının altını çizen Turhan, millete ve ülkeye daha güzel, faydalı hizmetler yapılması temennisinde bulundu.