Yaz Geldi, Şapkalar Ortaya Çıksın

Yaz Geldi, Şapkalar Ortaya Çıksın

Yaz geldi, şapka severler mutlu… Kiminin ihtiyaç, gereklilik için kiminin de moda tutkusundan taktığı şapkalar bu sezon çeşitliliğini artırdı. İster spor, ister günlük kullanımda isterseniz de önemli davetlerde aksesuar olarak kullanabileceğiniz şapkalar bu sezonda sizinle her yere gelecek gibi görünüyor.

Şapka, bandana, mini eşarp gibi saç aksesuarı severler için bu yaz neler var bir bakalım…

SPORTİF TARZLAR

Sportif-asker şapkaları, özellikle güneş gözlüğü takmayı sevmeyenler, yüzünü ve gözlerini güneşten korumak isteyenler için kurtarıcı… Hem tarz hem de ihtiyaçları karşılayan bir model… Her spor markasının her renkten çalıştığı bu modeli, spor kıyafetlerinizle kullanabileceğiniz gibi, son dönem Hollywood yıldızlarının yaptığı gibi pantolon-ceket takımlarının üzerine bile kullanabilirsiniz. Takım elbise altına spor ayakkabı da giydiğiniz sürece tabii…

HASIR ŞAPKALAR

Hasır şapkalar her sezon olduğu gibi bu sezon da vazgeçilmez. Artık kendi içinde bir çok renge sahip. Farklı modelleri ile de herkesin tarzına uyacak şekilde. Özellikle sahil kullanımı için çokça tercih edilen hasır şapkaları, kumaş boyaları ya da küçük eşarplarla süsleyip, kişiselleştirme şansına da sahipsiniz.

EŞARP STİLLERİ

Son zamanlarda, şapka yerine, ipek eşarpları 60-70’leri andıracak şekilde takmak çok moda. Özellikle defilelerde gördüğümüz eşarplar, bir çok renk, desen ve kumaşla karşımıza çıkıyor. Kendinize uygun bağlama şeklini bularak, kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Vintage bir elbise, ipek bir eşarp, büyük gözlüklerle oldukça havalı görüneceğiniz kesin…

BANDANA

Bandana 90’ların etkisini anında üzerinize taşıyabilen bir aksesuar… Saçları derleyip toparlayarak, sıcağın bunaltıcılığını azaltan bandanalar, mom jean ve bir tişörtle sizi sıradanlıktan biranda kurtarır. Takılacak büyük küpelerle fazladan bir güzellik de elde edilebilir.

DEKORATİF MİNİ ŞAPKALAR

Güneşten korumak için değil özel günlerde, davetlerde size eşlik edecek mini şapkalarla, kraliyet ailesi tarzı yakalamanız mümkün. Tek renk sert kumaşlardan yapılan, tüy, çiçek ya da tüllerle tamamlanabilen bu şapkalar yaz davetleri için uygun bir aksesuar tercihi olabilir.

*ÇİZİM: AYŞE NUR AYGÜN