YAZIN YIPRATTIĞI SAÇLARA ÖZEL BAKIM

Yaz mevsiminde genel olarak herkesin en çok endişelendiği konu cildi güneşten korumak oluyor. Oysa güneş, tuzlu su ve klorlu su cilt için olduğu kadar saçlar için de zararlı.

Bu dönemde gerçekleşen saç yıpranması, sonrasında saç dökülmelere yol açabiliyor.

Dolayısıyla, özellikle de yaz aylarında, saç bakımı daha da önemli bir konu haline gelmekte. İşte saçınızı deniz ve güneşin yıpratıcı etkilerinden korumanın yolları…

ÇANTANIZDA SAÇ BAKIM SPREYİ BULUNDURUN
Mükemmel bir sahil saçına sahip olmak için yanınızda her zaman sıvı saç kremi ya da nemlendirici bakım spreyi bulundurun. Denizden çıktığınızda, saç kremi özelliği taşıyan ürününüzü bütün saçınıza uygulayın. Ayrıca saçların direkt güneşe maruz kalması son derece zararlı, mutlaka şapka takın.

SUYA GİRMEDEN ÖNCE SAÇINIZI ISLATIN
Saçınız kuruyken denize veya havuza girdiğiniz zaman saçınız klor ve tuzu direkt olarak çeker. Dolayısıyla suya girmeden önce saçınızı ıslatın. Ayrıca sudan çıkar çıkmaz saçınızı durulayarak, kloru ve tuzu uzaklaştırın.

SAÇINIZI ZARARLI KİMYASALLARDAN ARINDIRIN
Çok sık denize veya havuza girdiyseniz, daha yoğun bir saç bakımı uygulamalısınız. Jojoba yağı ile saçınızı yumuşatıp, kırıkları engelleyebilirsiniz. Normale göre daha fazla nemlendirici özelliği bulunan şampuan ve saç kremi kullanın. Haftada bir de ekstra temizleyici özelliği olan şampuan kullanarak saçınızdaki zararlı kimyasalları uzaklaştırın.

SAÇ MASKELERİ UYGULAYIN
Saç maskeleri kökten uca uygulandığı için bütün saçınızı korur. Ürünün üzerinde yazan bekleme sürelerini ciddiye alın. Saç maskeleri ihtiyacınıza göre renk koruyucu, nemlendirici, yoğun bakım, kırılma karşıtı gibi çeşitlere ayrılır. Saçınızın yapısına uygun olanı seçin.