YAZLIĞINIZ İÇİN 15 YENİ FİKİR

Tatil sezonunun açılması ile birlikte kışın kapılarına kilit vurulan yazlıklar da yeniden gündeme geldi.

2015 sezonunun modasına göre yapılacak küçük değişikliklerle yazlığınızı daha keyifli, daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Yazlıklarınız için yeni sezon trendlerini içeren 15 fikir hazırladık:

 1. Yazlıkların girişinde huzur ve ferahlık veren ekru, sarı gibi açık renk tonları veya pastel renkleri seçin. Yazlık evinizi daha geniş göstermeye yarayan aynalar da bu bölümün baş aksesuarı olmalı.
 2. Kapı girişlerine konan ayakkabılıkların alçak ve küçük olan modellerini tercih edip renkli puflarla tamamlayabilirsiniz.
 3. Salonunuzun ferah ve geniş görünmesi size huzur verir. Salonunuzun sade ve rahat bir mekân olması için de pastel renkler seçin.
 4. Küçük boyutlardaki koltuklar mekânda alan avantajı sağlar. Sık misafir ağırlıyorsanız yatak olabilen koltukları seçin. Sıcakta rahat kullanım sağlayan keten kumaşları tercih edin.
 5. Sehpa yerine koltuk kollarına geçmeli olarak kullanılan sehpaları tercih edip alan tasarrufu sağlayın. Duvara monte televizyonlar da size alan kazandırır.
 6. Salon ile mutfak zeminini aynı malzemeden seçerek bütünlük yaratın. Küçük evlerde açık mutfak tercih etmelisiniz.
 7. Yatak odanızın duvarlarını sıcak renklerden seçip bu renkleri yatak örtüleri ve perdelerinize aktarın. Mobilyalarınız açık renklerde, değiştirebilir objeler ise iddialı renklerde seçilebilir.
 8. İki çocuğunuz varsa yaşlarına göre ranza veya yatakların alt bölümünden ikinci bir ünite çıkan yavru yatakları tercih edebilirsiniz.
 9. Giysi dolaplarınızı duvar renginde seçip mekânla bütünleşmiş algısı yaratabilirsiniz. Dar odalarda sürgülü ve aynalı dolaplar kullanarak mekândan tasarruf edip rahat kullanım sağlayabilirsiniz.
 10. Renkli bir duş perdesi, havlular ve iyi bir ayna ile banyonuza yeni bir hava verebilirsiniz. Küvet yerine duş teknesi tercih edin. Banyo ve mutfak gibi ıslak zeminli alanlarda kullandığınız seramik ebadının küçük olması mekânın büyük algılanmasını sağlar.
 11. Yazlıklarda balkon ve verandalar önemli yaşam alanları. Burada az yer kaplayan ve çok iş gören eşyaları seçin. Bu yılın modası bankları, renkli yastıklarla kullanın. Mobilyaya yer yoksa geniş minderler ve büyük puflar tercih edebilirsiniz.
 12. Güneşi engellemek ve alandan kazanmak için duvara şemsiye veya balkon ölçülerine uygun tenteler monte ettirebilirsiniz.
 13. Işıklandırma için kokulu mumlar, denizci fenerleri, aplik, duvara monte aydınlatmalar ve spotlar tercih edilebilir.
 14. Balkon boyalarının yaz yağmurlarına karşı suya, neme dayanıklı ve silinebilir olmasına özen gösterin. Zeminde kum bazlı malzeme kaymayı önlerken seramik ve doğal taşlarda zarif bir görüntü sağlar.
 15. Balkonu yeşillendirmek için de korkuluklara askı sistemiyle monte edilen çiçekliklerle, duvarlara monte edilen ferforje saksılıkları tercih edebilirsiniz.