YAZLIĞINIZIN RUHUNU YENİLEYİN

YAZLIĞINIZIN RUHUNU YENİLEYİN

Tatilinizi geçirmek üzere yazlıklara gitme zamanı geldi. Yazlığınızın ruhunu yenileyecek pratik dekorasyon önerileri hazırladık.

Yaz mevsimi ile birlikte yazlık sezonu da açılmış oldu. Okulların kapanmasının ardından yazlık evlerinin yolunu tutanların sayısı artmış durumda. Sıcak yaz günlerinde keyifli vakitler geçireceğiniz yazlık evinizin havasını değiştirip, ruhunu yenilemek mümkün. Üstelik bunu yapmak için çok para ve çok zaman da harcamanız gerekmiyor. Sizin için hazırladığımız pratik dekorasyon önerileri ile yazlığınızın ruhunu yenileyebilirsiniz…

HALILARI KALDIRIN
Bir mekanın daha geniş ve ferah gözükmesinin yollarından biri de az halı kullanmak. Hareketliliğin yoğun olduğu yazlık evlerde halıları kaldırmanız öneriliyor. Çünkü zeminin temizliği halıların kaldırılması ile daha pratik bir hal alıyor. Ancak halıdan vazgeçemeyenler için, ince, çamaşır makinesinde rahatça yıkanabilen kilimler ve halılar öneriliyor.

PASPASLARLA HAREKETLENİN
Yazlıklarımızda en sık kullanılan mekanlar mutfak ve banyolar… Bu mekanların daha keyifli hale gelmesi için renkli paspaslar kullanabilirsiniz. Son yıllarda banyo ve mutfaklar için üretilen ve kolayca yıkanabilen bu ürünlerle mekanınızı hareketlendirip yaz enerjisini buralara taşıyabilirsiniz.

SOFRALAR SÜSLENİYOR
Keyifli bir yazlık için olmazsa olmazlardan biri de renkli sofralar. Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar günün her öğününde keyifli sofralar hazırlamak için tabaktan servis setine kadar güzel ve eğlenceli kombinler üretebilirsiniz. Örneğin keyifli kahvaltılar için zeytin desenli, akşam yemekleri için de marine desenli tabaklar alarak kendinize keyifli bir konsept hazırlayabilirsiniz.

EĞLENCELİ VERENDALAR
Yaz aylarında en çok vakit geçirilen yerlerden biri de balkon ve verandalar. Buralarda tavandan sarkan saksılar içine sakız sardunya, küpe çiçeği gibi sarkan çiçekleri tercih ederek farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Ahşap ya da metal bir salıncak seçip balkonunuza ya da verandanıza yerleştirmenizi öneririz. Bahçede çimlerin üzerine atacağınız renkli minderi de sizi güneşten koruyacak büyük bir şemsiye ile tamamlayarak ayrı bir keyif köşesi yaratabilirsiniz. Yere oturmaktan hoşlanmayanlar için önerimiz ise; üzerine yumuşak minderlerin yerleştirildiği banklar.

BOYANIZI YENİLEYİN
Evinizin havasını ve görünümünü değiştirmek için boyalardan faydalanabilirsiniz. Açık renk kullanıp daha geniş ve ferah bir mekan yaratmanın yanı sıra küçük ton oynamaları ile duvarlarınıza hareket katabilirsiniz. Sütunları ya da küçük duvarları renkli boyalar ile hareketlendirebilirsiniz.

PENCERELERİ RENKLENDİRİN
Bodrum’daki yazlıklarda olduğu gibi, pencerelerinizi ve dış kapınızı turkuaz mavisine boyayabilirsiniz. Ancak bunun için evinizin dış cephe boyasının beyaz olması şart. Bu sayede hem mavinin enerjisinden yararlanabilirsiniz hem de sinek ve böceklerin evlerinize girmesini engelleyebilirsiniz.