Yeni Genel Müdür Ali İhsan Uygun Göreve Başladı

Yeni Genel Müdür Ali İhsan Uygun Göreve Başladı

TCDD Genel Müdürlüğü görevine Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun atandı. Yeni Genel Müdür Ali İhsan Uygun, 20 Şubat 2019 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğünde düzenlenen törenle görevi İsa Apaydın’dan devraldı.

Törende konuşan TCDD Genel Müdür Vekili Ali İhsan Uygun, “2003 yılı itibariyle hükümetlerimizin yoğun bir şekilde bütçe ayırması sebebiyle çok büyük yatırımlara giriştik. Hem modernizasyon yatırımları hem YHT yatırımları hem de bunlarla birlikte kısa sürede halkımızı hızlı trenler ile tanıştırdık, lojistik merkezlerle de aynı zamanda mevcut hatlarımızın kapasitesini arttırmak için yoğun bir şekilde çalışmalar yapıldı. Bugüne kadar hizmetlerine öncülük etmiş TCDD çalışanlarını ve yöneticilerini saygıyla anıyoruz, emeği geçenlere de sonsuz teşekkür ediyoruz. Demiryollarına vermiş oldukları özel önem ve desteklerinden dolayı öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız Mehmet Cahit Turhan Bey’e demiryolcular adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bundan sonra da bu hizmet yarışı devam edecektir.” dedi. 30 yıldır raylı sistem sektörü içerisinde hizmet etmekte olduğunu ifade eden Uygun, “4 yıldır da gerçekten gurur duyduğum TCDD ailesine hizmet ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonları doğrultusunda hep birlikte bu hizmetlere devam edeceğiz. Önümüzde hedeflerimiz var ve bu hedefleri gerçekleştirmek için çalışacağız.” diye konuştu.

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE EROL ARIKAN ATANDI

Diğer yandan TCDD’nin bağlı ortaklıklarından TCDD Taşımacılık A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevine de vekâleten Erol Arıkan atandı.