YENİ PROJELERLE BAŞARIYA DEVAM

Değerli vatandaşlarım; 65. Hükümet’te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini üstlenerek zor bir yükün altına girdiğimi biliyorum. Milletime hizmet etme yolunda zor ama onurlu görevi en iyi şekilde icra edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini 12 yıl boyunca başarı ile yürüten Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, bakanlığın başarı çıtasını çok yukarılara taşımıştır.

100 bini aşkın mesai arkadaşımla birlikte, gecemizi gündüzümüze katarak, hem çıtayı düşürmemek hem de devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacağız.

Başbakanımızın başlattığı projeleri tamamlamak ve yeni projeleri milletimizin hizmetine sunma gayreti içerisinde olacağız.

Bakanlık görevini devraldığım günden beri yapımı devam eden projelerimizde çalışmaların aksamaması ve hızla devam etmesi için tek tek yerinde incelemelerde bulunuyorum.

Projelerimizde gelinen aşamaya baktığımızda önümüzde çok yoğun bir iş takviminin olduğunu söyleyebilirim.

30 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle Osmangazi Köprüsü’nü görkemli bir törenle hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Milletimize hayırlı olsun.

Yine dünyanın en büyük projelerinden olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de 26 Ağustos’ta hizmete alacağız.

20 Aralık tarihinde ise yine birçok enleri bünyesinde barındıran, otomobillerin deniz altından kıta değiştireceği Avrasya Tüp Geçişi’nin açılışı gerçekleştireceğiz.

Çalışmalarımızı aralıksız sürdürerek, birçok projemizi daha tamamlayıp hizmete almanın mutluluğunu milletimizle birlikte yaşayacağız.

Hayırlı yolculuklar…