YHT İLE BİR İSTANBUL YOLCULUĞU…

Anadolu’da yaşayan herkesin, “Ah İstanbul ah…” dediği zamanlar olur. Canımız elimizdeki işi gücü bırakıp, İstanbul’a kaçmak ister.

Memleketin gözbebeği, boğazıyla, martılarıyla, tarihiyle göz kamaştıran bu şehirde geçirilen zamana paha biçilmez.

Temmuz ayında açılışını yaptığımız Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi bu noktada imdadımıza yetişti. Günde 6 sefer gidiş, 6 sefer dönüş olarak hizmet vermeye başlayan Yüksek Hızlı Tren, şairlerin İstanbul şiirlerine yenilerini eklemeleri için iki kent arasında mekik dokumaya devam ediyor.

YHT’ler ilave setlerin hizmete gireceği yakın zamanlara kadar 2-3 saat arayla sabah 6’dan akşam 19’a kadar ülkemizin siyasi ve kültürel başkentlerini birleştiriyor. Sabah geldiğiniz İstanbul’da, sahilde dolaşmak, bir banka sırtınızı verip denizi seyretmek artık çok kolay. İşiniz mi var, dert yok; halledecek bol bol zamanınız var. Üstüne balık ekmek yemeden dönmezsiniz emin olun.

158 yıllık tecrübesiyle demiryolları size çağın gerektirdiği hizmetleri sunmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Hükümetimizin son 12 yılda demiryolunu öncelikli sektör ilan etmesi ve  UDH Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın destekleriyle demiryolu yatırımlarının ufku açıldı.

Demiryolu alanında dünyanın pek çok ülkesinin ulaşamadığı başta YHT, lojistik merkezler, yerli demiryolu sanayisi oluşturma gibi yaklaşık 1500 projeyi hayata geçirdik.

Her adımımızda amacımız siz değerli yolcularımızın huzurlu, konforlu ve mutlu bir seyahat gerçekleştirmesi. Siz, gar ve istasyonlarımıza rahat ve güvende ulaşın, seyahatiniz keyfe dönüşsün diye tüm demiryolcularla yanınızdayız.

Özlemleriniz mutluluğa, hasretleriniz kavuşmalara trenlerle ulaşsın.

İyi yolculuklar.