YHT’LERDE EĞLENCE BAŞLADI

TCDD Taşımacılık AŞ’nin yolcularına sunduğu YHT Eğlence Sistemi’nde yolcular, film izleme ve müzik dinleme keyfini ücretsiz olarak yaşıyor.

TCDD Taşımacılık AŞ’nin yolcularına sunduğu YHT Eğlence Sistemi’nde yolcular, film izleme ve müzik dinleme keyfini ücretsiz olarak yaşıyor.

Yüksek Hızlı Trenlerde (Siemens) uygulanmaya başlanan YHT Eğlence Sistemi ile yolculuk keyfe dönüşüyor.

TCDD Taşımacılık AŞ’nin yolcularına sunduğu YHT Eğlence Sisteminde yolcular, gişe rekortmeni filmleri ve pek çok farklı türde yerli yabancı film, belgesel, spor içeriklerini izleyebiliyor; Rocktan Tasavvufa, Poptan Türküye, TSM’den Klasik Müziğe çok değişik türlerde dünyadan ve ülkemizden popüler sanatçıların albümlerine ulaşabiliyor. Sadece Business vagon yolcuları değil, trendeki tüm yolcular kendi bilgisayar ya da mobil cihazları ile sistemden yararlanabiliyor.

TCDD Taşımacılık AŞ, yolcularına sistemi tanıtmak amacıyla “YHT Eğlence Bülteni” yayınlayarak YHT’lere dağıttı. Eğlence sistemi yakında e-kitap ve oyun içerikleri yanı sıra görme engelli yolcular için sesli kitap içerikleri ile zenginleştirilecek.  

EĞLENCE SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?
Yolcular çok basit iki adımla Eğlence Sisteminden yararlanmaya başlıyor:
– Mobil cihaz ya da bilgisayarın Wi-Fi özelliği aktif edilerek tren üzerindeki YHT ağına ücretsiz bağlanılır.
– www.yhteglence.tcddtasimacilik.gov.tr adresine girilir ve anasayfadaki YHT Eğlence Bölümü’nden film ve müzik seçeneklerine ulaşılır.