YILIN EN İYİ AKILLI TELEFONLARI

YILIN EN İYİ AKILLI TELEFONLARI

Teknoloji meraklıları için bu yıl oldukça hareketli geçti. Apple, milyonlarca hayranının beklediği iPhone 8 ve iPhone X lansmanını Eylül ayında gerçekleştirirken, diğer markaların yeni modelleri de akıllı telefon alanında rekabeti üst seviyelere çıkardı. İşte önde gelen markaların 2017’de çıkan amiral gemileri…

Apple iPhone 8 Plus
Yeni bir tasarım sunmaması onu sıfır çerçeveli rakiplerine göre daha büyük ve hantal bırakabiliyor. Ancak pil ömrü daha iyi, çift kamerası özellikle portre modunda çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Kablosuz şarj desteği onun karizması için pozitif bir durum.

Apple iPhone X
iPhone evreninin yeni yıldızı. Apple tarafından serinin başlangıcının 10. yılına özel hazırlanan iPhone X, gerek fiyatı gerek özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ana ekran tuşu olmayan iPhone X, neredeyse tamamı ekrandan oluşan bir cihaz. Kızılötesi destekli yüz tanıma sistemi, ön ve arka kameradaki portre modu ise telefonun artıları.

Samsung Galaxy S8
Devasa ekranına rağmen sıfır çerçeveli tasarımı, büyük ekranına rağmen daha ergonomik boyutlarda olmayı başarıyor. Kameranın düşük ışık performansının yanı sıra artan bellek miktarı da telefonun performansı yükseltmiş. İris tarayıcı iyi ama parmak izine ulaşmak yine dert.