YILLANAN GÜZELLİK: ELIZABETH HURLEY

ELIZABETH HURLEY MODELLİKTEN OYUNCULUĞA GEÇİŞ YAPTIĞI HAYATINI KENDİ ADINI VERDİĞİ BİKİNİ MARKASI İLE DEVAM ETTİRDİ. BUGÜNLERDE GLOBAL SÖZCÜ OLARAK MEME KANSERİ MÜCADELESİ İÇİN ÇALIŞIYOR.

50’li yaşlarını süren güzel oyuncu aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde de severek yer alıyor. İngiliz oyuncu daha önce İstanbul’a gelerek tatil yapmayı tercih etmişti. Asil ve kibar çizgisi ile beğenilen Elizabeth Hurley son dönemde The Royals dizisinde kraliçe rolü ile adından söz ettiriyor. Anneannesini meme kanserinden kaybeden güzel oyuncu bu konuda global sözcülük yaparak kadınları bilinçlendiriyor.

Dünyaca tanınan bir isim olarak herkesin gözünün üzerinizde olması nasıl bir duygu?
Bir süre sonra alışıyorsunuz, bur durum yanınızdaki arkadaşlarınızın daha çok dikkatini çekiyor.

Austin Powers filmi dünya çapında büyük gişe başarısı yapmıştı filmle ilgili neler söylersiniz?
O filmde oynadığım Vanessa Kensington karakterini çok sevmiştim. Oğlum filmdeki tüm repliklerimi ezbere biliyor. Mike Myers çok yetenekli bir oyuncu, beni gülmekten ağlattığı oldu. Birçok sahneyi zor çekiyorduk çünkü ben durmadan gülüyordum.

Elizabeth Hurley Beach adı ile kendi bikini markanızı çıkardınız nereden çıktı bu merak?
Ben yüzmeyi çok seven biriyim, bir iş kurmak istediğimde aklıma bir mayo markası yaratmak geldi.

The Royals dizisinde bir kraliçeyi oynuyorsunuz neler söylersiniz?
Kraliyet dizisinde rol almak çok eğlenceli. Giydiğim kostümler ve taktığım taç çok hoşuma gidiyor.

Oğlunuza en çok neyi öğretmeye çalışıyorsunuz?
İnsanlara karşı kibar ve anlayışlı olmasını söylüyorum. Yaptığı işlerde çok çalışmasını ve elindekilerin değerini bilmesini istiyorum.

Hayranlarınızın ilgisi oğlunuzu rahatsız ediyor mu?
Hayır, o bu durumun işimin bir parçası olduğunu biliyor.

Favori moda markalarınız hangileri?
Çok sevdiğim markalar var ama özellikle Versace, Valentino, Dior ve Cavalli benim çok sevdiğim tuvaletleri tasarladılar.

Hangi efsanevi kişi ile beş çayı içmek isterdiniz?
Elvis Presley ile isterdim. Belki bana şarkılarından birini söylerdi.

1997’de ShoWest Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu ödülü aldığınızda neler hissettiniz?
Çok mutlu olmuştum, modellikten oyunculuğa geçişte kendiniz ispat etmeniz gereken bir dönem oluyor. Birilerinin dikkatini çekmek ve ödüllendirilmek

Cildiniz çok güzel neler yapıyorsunuz?
Her zaman cildimi nemlendiririm sabah ve akşam. Göz kremimi ihmal etmem.

Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası’nın sizin için önemi nedir?
Meme kanseri sınır tanımaz ve ayrım yapmaz, dünyadaki her ülkeden herkesin başına gelebilir. Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası, dünyadaki milyonlarca kadını, erkeği ve aileleri basit ama etkili bir fikir olan harekete geçme konusunda birleştiriyor. Bireysel adımların birleşerek nasıl büyük bir etki yarattığını göstermek için bir fırsat. Evelyn Lauder’ın kurduğu Meme Kanseri Araştırma Vakfı (BCRF) hayat kurtaran araştırmaları desteklemek için insanları bağış yapmaya teşvik ediyor. Bilim insanlarının bu konuda yürüttükleri çalışmalar sayesinde her gün, bu hastalığı yenmeye daha çok yaklaşmamız bana umut veriyor.

Sizin sağlıklı yaşam ritüelleriniz neler?
Araştırmalara göre sağlıklı yaşam biçimi meme kanserini önlemede önemli rol oynuyor. Besinlerin doğal lezzetinden hoşlanıyorum. Kendi organik çiftliğim var ve sadece burada yetiştirdiğimiz eti yiyorum. Sebzelerimin çoğunu kendim yetiştiriyor ve geri kalanını yerel marketlerden alıyorum. Yatmadan önce uzun ve sıcak bir banyo yapmayı ve çiftliğimizde oğlumla yürüyüş yapmayı seviyorum. Yolda veya uçakta olsun, yeterince su içmek oldukça önemli. Her zaman her şeyden önce güne büyük bir bardak su içerek başlamaya çalışırım. Hayatımdan sporu eksik etmiyorum.

Evelyn Lauder’la yaşadığınız bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?
Evelyn benim için bir akıl hocasıydı. 40 yaşıma ulaştığımda yıllık mamogram yaptırmam konusunda bana söz verdirtmişti – gerçekten de o yıl doğum günü̈ hediyem olarak ilk programımı o yaptı. Ben de her yıl doğum günümde mamografi çektirerek dünyadaki kadınları da aynısını yapmaları için teşvik ediyorum. Daha çok kadının doktorlarıyla düzenli konuşmalarını ve bedenlerinde yolunda gitmeyen bir şey olduğunu düşündüklerinde gerçekten harekete geçmelerini diliyorum.