Zamansız Moda Trendi: Deri

Zamansız Moda Trendi: Deri

Deri kumaşlar çoktandır rockçıların, motorcuların giyim kıyafeti olmaktan çıkıp, her gardırobun parçası haline geldi.

Zamansız moda trendi denince ilk akla gelen parçalardan olan deri kıyafetler bu sezonun da vazgeçilmezi durumunda… Markalar, ister gündüz ister gece, hayatının her anında şıklık ve stil arayan kadınlar için birbirinden özel deri parçaları bir araya getiriyor. Bu sezon deri parçaları nasıl kullanacağımıza gelince; ipuçlarımız yazımızda…

KLASİK TARZ

Deri kıyafetin en klasik olanı montlardır. Uzun, kısa, zımbalı, cepli formlarıyla her sezon karşımıza çıkan deri montlar, deri giysi edinmek isteyenler için başlangıç parçası olabilir. Mavi bir denim pantolon, beyaz atlet ve üstüne giyineceğiniz kısa, siyah renginde bir deri montla her zamanın en stil sahibi kişisi olmanız kaçınılmaz.

RENGARENK SEVENLERE…

Siyah deri sizin için fazla mı klasik? O zaman bu sezon daha da çeşitlenen renklerden edinebilirsiniz. Kahve tonları, beyaz, kırmızı, pembe, yeşil, mavi renklerde üretilen deri parçalara bir göz atın deriz. Ayakkabınızın rengi ile bütünleştirebileceğiniz deri mont ya da ceketlerle şık olmak sizin elinizde.

ETEK-PANTOLON

Deri parça tercihinizi mont ya da ceket dışında mı kullanmak istiyorsunuz? O zaman oversize trikolarla çok iyi görünen deri kalem etek ya da skinny deri pantolonu önerebiliriz. Baştan aşağı deri giyinmeyi çok önermediğimizden üstünüze de kaşe bir palto tercih edebilirsiniz.

GECE KULLANIMI

Gece elbiselerinde de deri kullanmak istiyorsanız, üst bölümü deri; etek kısmı kumaş olan elbiselere göz atabilirsiniz. Manşet, yaka, göğüs gibi detayları deri olan gece elbiselerinden de faydalanabilirsiniz. Ya da şifon, uçuş uçuş elbisenizi klasik kısa bir deri montla tamamlayabilirsiniz. Deri montunuzu giyinmeden, omzunuza atarak stilinizi oluşturabilirsiniz.

SUNİ DERİ

Son dönemlerde yaygınlaşan vegan akımı birçok kişiyi etkiliyor. Hayvansal hiçbir gıdayı yemeyen veganlar aynı zamanda hayvansal hiçbir ürünü kıyafet-aksesuar olarak da kullanmıyor. Sizin de gerek veganlık gerek hayvan hakları hassasiyetiniz varsa ya da sadece kokusundan rahatsız olduğunuz için gerçek deri kullanmak istemiyorsanız, kaliteli görünen suni deri parçaları tercih edebilirsiniz.